суббота, 21 февраля 2009 г.

Хвильова електростанція

Хвильова електростанція

У Португалії, містечко Агусадор у вересні для забезпечення місцевих жителів електроенергією була побудована перша в світі комерційна хвильова електростанція. За розрахунками проектантів станція скоротить викиди вуглекислого газу від звичайних електростанцій на 60 000 тонн на рік.

Проект був створений англійською компанією Pelamis Wave Power, яка давно експериментує з енергією океанів. Поки що на станції працює тільки три перетворювачі хвильової енергії - змійовидних пристроїв, наполовину занурених у воду. Саме вони конвертують силу хвиль в електрику. Зараз станція дає 2,25 МВт електроенергії. Через якийсь час буде додано ще 25 перетворювачів і тоді потужність станції зросте до 21 МВт, що достатньо для забеспечення електроенергією 15 тис. будинків.

Принцип дії перетворювачів такий - хвилі піднімають і опускають їх секції, а внутрішня гідравлічна система опирається руху, на основі чого виробляється електроенергія, яка по кабелях передається на берег. Розміри у перетворювачів, звичайно, немаленькі - 140 метрів в довжину і 3,5 метра в діаметрі, так що вид узбережжя псується. Однак у такого ресурсу як хвилі величезний потенціал. Хвилі світу можуть генерувати 2 тераватта енергії (США всього з усіх ресурсів виробляє близько одного тераватта).

Зрозуміло, кількість виробленої енергії залежить від сили хвиль, яка, як відомо, непостійна в різний час і різні сезони року. Але ресурс, який використовується хвильовою електростанцією, самопоновлюваний, а це робить Землю чистішою, а енергію дешевшою.

Комментариев нет:

Отправить комментарий