вторник, 24 февраля 2009 г.

Творчість допомагає подолати смуток і страх


Написання віршів, ведення щоденників і видумування різних історій на папері позитивно і благотворно впливає на емоційний стан людини, допомагаючи подолати стрес, страхи і смуток, вважають західні вчені.
Власні спогади, викладені на папір, а також твір історій на основі особистого досвіду збільшує активність в області мозку, що відповідає за контроль емоцій, і сповільнює роботу області, що відповідає за емоційні розлади. До такого висновку прийшла група вчених, вивчивши активність мозку 30 чоловік, яких попросили описати на папері різні сумні картинки.
Якої якості будуть написані - вірші не має ніякого значення для їх пом'якшувального ефекту на емоційний стан людини, говорить професор Метью Ліберман з Каліфорнійського університету. Єдина умова в тому, що викладені на папір повинно бути якомога менш яскравим і позбавленим докладних деталей. Втім, зазначає психолог, сам процес написання від руки має терапевтичний ефект і допомагає відновити ментальний баланс.
Отримані дані можуть стати основою нового виду терапії, яку можна розробити для людей, що страждають різними фобіямі, кажуть вчені. Люди, які "розповідають" свій страх на папері, набагато легше справляються зі своїми страхами. "ті хто знаходиться в небезпеці, але виражають свої негативні емоції в словах, легше пригнічують свій страх, - говорить доктор Ліберман. - Ви повинні писати про нього у відстороненій формі".
Вчений припустив, що саме бажання писати може виникати від емоційного стресу. "Я впевнений, що це одна з мотивацій до листування", - сказав Ліберман.

Джерело: http://jerelo.com.ua/

4 комментария:

  1. Так вчомусь вчені праві. Я згоден що після написання віршів, спогадів емоційний стан покращується.

    ОтветитьУдалить
  2. Подобається твій настрій душі і вірші приємно почитати. Романтик :)

    ОтветитьУдалить
  3. Дякую!!! Треба буди Позитивним і ті хто тебе оточують теж будуть заряжаться ПОЗИТИВНИМ НАСТРОЄМ!!! =)))

    ОтветитьУдалить