воскресенье, 1 марта 2009 г.

Чи потрібно боятися пити каву?


Мабуть, ні один безалкогольний напій не викликає стільки суперечок, як кава. Вчені, дослідники, дегустатори, лікарі - надхнено сперечаються, щоб довести нам, наскільки цей продукт корисний чи шкідливий для здоров'я. Причому причиною тут є не так рекламні кампанії, як особисті переконання сперечальників, які з дитинства полюбили або невзлюбили темний, гарячий терпкий напій.

Довгий час вважалося, що кава швидше шкідлива, ніж корисна. Асоціації зі словом «кофеїн» у домогосподарок і недовіра до нього, приписи лікарів не пити більше однієї-двох чашок кави на день, переконання, що кава негативно впливає на серце - спонукали задуматись, чи варто її пити взагалі. Однак всі пють каву, адже вона допомагає збадьоритися з ранку. Важко уявити, скільки людей починають свій день з чашки міцної кави, заварної чи розчинної, з лимоном чи з молоком, з цукром чи без нього.

Вчені давно займаються проблемою кави. Останні досягнення в цій галузі досліджень належать фінський вченим. Вони звернули увагу, що жителі Фінляндії п'ють більше кави, ніж інші європейці й американці. Однак вони набагато рідше хворіють на рак печінки! Протягом 30 років дослідники вивчали, як кава впливає на здоров'я більш ніж 60 тисяч фінів. Результат сенсаційний: чим більше чашок кави випиває людина, тим нижче для неї ризик розвитку раку печінки!

Насправді нічого дивного в цьому немає. Антираковий ефект кави, на думку вчених, пов'язаний з її потужними антиоксидантними властивостями.
Більше того, вчені провели дослідження на професійних велосипедистах і розгадали механізм, завдяки якому м'язи під впливом кави відновлюються швидше.

Кава допомагає глюкозі швидше розчепитися в м'язах і перетворитися у глікоген. А це головне джерело енергії для працюючих м'язів. Звичайно, кава і шоколад не можуть допомогти постійно підтримувати м'язи в гарній формі. Але про це і не йде мова.

Так що ж робити тим, хто кави пити не хоче чи навіть боїться? Нові дослідження показали, що пити каву, щоб відчути її підбадьорливий ефект, зовсім необов'язково. Досить просто вдихати її запах. Навіть аромат кави допомагає впоратися зі стресом. Експеримент був поставлений на гризунах. Тварини, які не виспались відчували себе чудово, після того як вдихали кавовий аромат.
Автор: Данил Берковський

4 комментария:

 1. Кава дуже взбодрюэ, я можу каву випити як зранку так і перед сном і це не заважає мені спати. Коли нам з Німечини передають каву і ми її розкриваємо так запах чутно у всьому підїзді =)))

  ОтветитьУдалить
 2. а мені здається, що ніде не вміють ТАК варити каву, як на Закарпатті :) Довелось не мало де побувати, і поки що жодна країна і навіть жодна область України не потішила такою запашною і міцною кавою, як в Ужгороді :)

  ОтветитьУдалить
 3. Цікава стаття!
  А я не люблю каву :( Зовсім її не вживаю, тільки чай зранку, щоб прокинутися :) Але чоловік її п'є і ароматами я забезпечена :)

  ОтветитьУдалить
 4. Впевнена: якщо вже ви п'єте каву, то ні в якому разі не варто під час цього мучити себе питанням: "Чи можна?" Якщо вже ви самі вирішили для себе, що "можна", то вперед, а як ні - то краще не розривайте свій організм стресом вагань.

  ОтветитьУдалить