воскресенье, 12 апреля 2009 г.

Якщо ви хочете заощадити, віддайте перевагу великим купюрам

Якщо ви хочете заощадити, віддавайте перевагу великим купюрами, - радить видання Time, грунтуючись на результатах дослідження.

Як вдалося встановити дослідникам, великі суми, які складаються з дрібних купюр, "зникають" з гаманців покупців куди швидше, ніж хоча б одина стодоларова купюра.

"Люди схильні переоцінювати великі купюри, - вважає Джойдіп Срівастава, професор Школи бізнесу Роберта Сміта при Університеті Меріленда, що спеціалізується на маркетингу. - Щоб розміняти 100 доларів, треба подолати психологічний бар'єр, якого немає коли витрачаєш більш дрібні гроші".

"Після подолання бар'єру відбувається як би прорив греблі, - говорить Срівастава. - Як ми з'ясували, коли люди вирішуються на витрати, вони витрачають більше, якщо розміняли велику купюру".

Цікаво, що це ж правило діє і з набагато меншими сумами: так, в рамках дослідження студентам Каліфорнійського університету в Берклі й університету Меріленда роздали по одному долару, сказавши, що можуть або заощадити гроші, або витратити їх. Одним долар дали "одним папірцем", іншим - 25-центовими монетами. В результаті, гроші витратили 26% студентів, які отримали паперову купюру, і 63% тих, кому дісталися монети.

4 комментария:

  1. По собі знаю. Коли вже розміняю сотку, бо треба потратити десятку, то думаю - ну добре, цю сотку ще розтрачу на дрібниці(по суті непотрібні!), а наступну вже зекономлю.

    ОтветитьУдалить
  2. Коли в гаманці лежить велика купюра то розмінювати я її не тороплюся, а купюри по менше швидше випаровуються =)))

    ОтветитьУдалить
  3. Коли прочитала пост вперше, подумала, що мене це точно не стосується. Авжеж :))) Сьогодні полізла в конвертик з заначкою, побачила там купюри по 200, 500 гривень, крупні бакси і євро... І поклала конвертик на місце :))) А поки був дріб'язок по 20-50 - тягала звідти тільки так!

    ОтветитьУдалить