пятница, 29 мая 2009 г.

Слон і муха


Учені мухи зібралися на симпозіум, щоб розглянути походження приказки «Не робіть з Мухи Слона».

Муха-доповідач сказала, що приказка неправильна. Виходить, що первинним був Слон, а Муха — вторинною, тоді як усе навпаки. і вислів має звучати «Не робіть із Слона Муху».

Муха-співдоповідач сказала, що Слон не вартий жодної уваги, адже він не вміє ні літати, ні дзуміти. їхню думку підтримала інша Муха-оратор, наголосивши, що Слон неповороткий і зовсім не пристосований до життя. Найсерйозніша учена Муха підсумувала: немає ніякого Слона! У кожному разі, його ніде не видно!

Учасники симпозіуму радісно задзижчали. І справді, де той Слон? Просто симпозіум проходив на його спині...
Євген Дудар


Коментар
Вістря сатиричного пера Є. Дударя спрямоване проти псевдонаукових суперечок, нарад і досліджень, які піднімають і обговорюють нікому не потрібні теми та проблеми. Крім того, часто так звані наукові дослідження відірвані від реального життя, не враховують очевидного. Такі от «вчені мухи» зневажають те, де і з чого живуть. І це явище в Україні, на жаль, досить розповсюджене — неповага до рідної землі, до предків і батьків, до народу, який годує, до мови, звичаїв і традицій. Тому гумореска не втрачає своєї актуальності й донині.

5 комментариев:

 1. На даний момент ця гумореска актуальна як ніколи, тому що наукові суперечки зводяться до абсурду. Наукові факти спростовують і видвигають свої дурноваті теорії.

  ОтветитьУдалить
 2. Повністю згодна, дуже не зрозуміло взагалі до чого ми дійдемо...

  ОтветитьУдалить
 3. I have visited your interesting blog.Do You want visit the my blogs for an exchange visit?Grazie.
  http://internapoli-city.blogspot.com/

  ОтветитьУдалить
 4. До чого ми дійдемо...
  А это знаешь, как зебра: чорная полоса, белая полоса, чорная полоса, белая полоса, а в конце огрО-о-омное пятно чорной задницы!!.
  =))

  ОтветитьУдалить
 5. Немає непотрібних питань наукових конфеенцій - є фальшиві докторські і профорські звання. Самі ж непотівши того стали героє гуморески: не треба робити з фальшивих вчених висновків про доцільність проведення наукових диспутів.

  Доречі з великї кількості мух і додаткових матеріалів можна зробии слона і не можна відворити його на всі 99% з мух.

  ОтветитьУдалить